طراحی سایت بازاریابی در زنجان

بازاریابی اینترنتی (internet marketing) و مفاهیم و اصطلاحاتی همچون سوشیال مارکتینگ، فکس مارکتینگ، ایمیل مارکتینگ، بازاریابی محتوی و بازاریابی پیامکی به چه معنی می باشند؟

بازاریابی اینترنتی (internet marketing) چیست؟

تبلیغات در اینترنت به‌صورت هدفمند و تأثیرگذار را “بازاریابی اینترنتی” می‌نامند. به‌طور مثال استفاده بیش از ده‌ها شبکه اجتماعی، بیش از 20 وبلاگ و بیش از دویست سایت آگهی و غیره که مشغول به فعالیت می‌باشند.

بازاریابی اینترنتی – مجموعه و زیرمجموعه‌ها:

توسعه فروش:

فرآیند دستیابی به بالاترین درصد فروش و یا تأمین مقادیر مورد نظر مالی را “توسعه فروش” می‌گویند.

سوشیال مارکتینگ:

به بالاتر رفتن ارتباط بین خریدار و فروشنده را “سوشیال مارکتینگ” گفته می‌شود که ابزارهای اجتماعی رایگان شامل facebook، google+، linkedin ،instagram و غیره هرکدام از این شبکه‌های اجتماعی تأثیر جداگانه‌ای از فروش را دارا می‌باشند.

فکس مارکتینگ:

امکان ارسال گروهی فکس به‌صورت انبوه از طریق سامانه‌های طراحی شده به این منظور مانند fax.ir که فکس مارکتینگ نامیده می‌شود.

ایمیل مارکتینگ:

امکان ارسال گروهی به‌صورت انبوه از طریق پست الکترونیکی به کاربران برای جذب مشری بیشتر می باشد. برخی سایتها از طریق پنل ویژه مانند سایت: activecampaging.com که برای بهینه‌سازی هدف‌های بازاریابی اینترنتی پیاده‌سازی شده است ازائه خدمات می کنند.

بازاریابی پیامکی:

امکان ارسال گروهی به‌صورت انبوه از طریق پنل همراه با حفظ شدن یک سری از شرایط و قوانین و تأثیر فروش را “بازاریابی پیامکی” می‌گویند.

بلاگ مارکتینگ:

اثرگذاری وبلاگ‌ها به‌صورت هم‌راستا با تبلیغات محصولات و خدمات (بدون تبلیغات ارائه شده در سایت اصلی) را بلاگ مارکتینگ می‌گویند.

بازاریابی محتوا:

چگونگی تولید محتوا در صفحات وب به‌طوری که برای کاربران گیرا و جذاب و تأثیرگذار باشد و بین خریداران و فروشندگان ایجاد انگیزه در شتاب ارتباطی و سهولت ایجاد نماید بازاریابی محتوا گفته می‌شود و البته رعایت استاندارهای بهینه موتورهای جستجوی معتبر دنیا از قبیل bing و google باید در نظر گرفته شود.

نرم‌افزارهای ارتباطی:

ارائه جزییات بیشتر محصولات و یا هرگونه اطلاعات دقیق‌تر به کاربران توسط نرم‌افزارهای انبوه برای صرفه‌جویی در وقت “سامانه ارتباطی” می‌گویند. به‌طور مثال تلگرام، واتس اپ و غیره نرم‌افزارهای دیگری که در بازار وجود دارد.